Katolicy Na Ulicy


Reklamuj się tutaj >>>

W tym roku na Długim Targu w Gdańsku zobaczymy prawdziwą eksplozję energii i radości. Wszystko to, byśmy we wspólnocie, przepełnieni szczęściem wewnętrznym, mogli uczcić ten wyjątkowy dzień – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. To spotkanie przy wspólnym śpiewie i tańcu co roku staje się przedłużeniem radości z tego, że Jezus Eucharystyczny wychodzi na ulice naszego miasta.

 

Całe wydarzenie Katolicy na Ulicy podzielone zostało na dwie części: Strefę Radości, w której taniec, świadectwa i wspólna zabawa (start godz. 16.30) Strefę Chwały, której kulminacyjnym punktem jest koncert uwielbienia w wykonaniu orkiestry symfonicznej oraz chóru trójmiejskich wspólnot (start godz. 19.00)

- Tradycyjnie zatańczymy pod sceną na Długim Targu Poloneza, jako taniec zwycięstwa, radości i jedności – dodaje Wojciech Kruk. W latach ubiegłych dochodziło do rekordowej liczby 700 osób tańczących ten uroczysty i reprezentacyjny taniec narodowy na środku gdańskiego Starego Miasta.

Inicjatywa Katolicy na Ulicy organizowana jest od 16 lat, kiedy to po raz pierwszy w 1999 roku z okazji wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Wybrzeżu odbyła się pierwsza ewangelizacja uliczna pod tym właśnie hasłem. Od tego czasu wpisała się ona na stałe w trójmiejski kalendarz. Całość organizuje Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji „Jezus Żyje”, w którego skład wchodzi 17 wspólnot, skupiających około 1500 osób z Trójmiasta i okolic.






ZOBACZ WIĘCEJ »